O hře Rome Total War

Rome Total War hra od společnosti Creative Assembly. Kombinuje tahovou a real-time strategii v prostředí starověkého Říma.

Herní svět je rozdělen na dvě části:

* Tahovou, kdy hráč přemisťuje jednotky, špiony, diplomaty a později i vrahy po mapě herního světa, spravuje provincie a získává peníze.
* Bojovou, ve které hráč bojuje bitvy s mnohohlavými jednotkami na určeném bojišti a přemisťuje celé oddíly různorodého určení (střelecké, střetové).

Krom kampaně může hráč vybojovat samostatné bitvy s vlastním výběrem jednotek, nebo bitvy historické.

Válčící frakce

Ve hře Rome Total War je hodně válčících stran, které se snaží dobýt co největší území. Základní frakce je senát (SPQR) s jediným městem Řím a tři římské rodiny: Juliovci, Scipiovci a Brutovci. Další národy v RTW jsou:Makedonie, Pontie, Arménie, Dacie, Scythie, Španělsko, Thrácie, Numidie, Egypt, Seleukovci, Kartágo, Parthie, Galové, Germáni, Britové a Řecká města. Nakonec jsou tu ještě Rebelové, kteří se snaží o totální anarchii a otravují život všem frakcím.

Cíl hry

Cílem RTW je dobýt Řím a ovládnout 50 provincií, ale v zásadě je cílem vašeho národa dobýt co největší území, vydělat co nejvíc peněz a mít co nejlepší vojsko. Peníze se dají vydělat nejvíce zdaněním obchodu, dále dobýváním a také můžete nějaké peníze získat od slabších frakcí výměnou za mír. Území dobyjete tak, že obsadíte město dané provincie a vojáci se dají verbovat v každém větším městě, avšak neplatíte jen za jejich výcvik, ale i žold.

Historická přesnost:

Je na dobré úrovni, setkáte se tu s dobovými jednotkami v přesném provedení, městy jako Kartágo, Tarsus či Alexandria a frakce, za které nehrajete jsou ovlivněny svojí historickou úspěšností nebo naopak úpadkem. Například hned od začátku jde Egypt po krku Seleukovcům, Kartágo si upevňuje své postavení v Africe a Řím se rozpíná do všech směrů. Pokud si ovšem vyberete některý ze slabších národů, můžete historii pěkně překopat.

Pár čísel

10 000 - tolik vojáků se může účastnit jedné bitvy o 2 stranách, v případě více vojevůdců i větší počet.
101 - tolik je provincií a měst ve světě RTW
10 - hodin vám stačí k dobytí světa v RTW. To ale pouze v případě, že budete hodně spěchat a bitvy za vás bude řešit počítač. Ve skutečnosti leze hrací doba RTW do stovek hodin.
160 - mužů má průměrná jednotka v RTW. Ty největší mají 240 mužů a nejmenší v plném počtu kolem padesáti. V bitvě můžete ovládat až 20 jednotek.
200 - korun dáte dnes za tuto již starší, ale výbornou hru.


Rozcestník

Novinky
Guestbook
Škola
Pravidla společenského chování
Jak se staví hrad

Ostatní

Rome Total War
Střepy

Uspořádání webu

V levém sloupci najdete hlavní menu, v pravé části webu jsou pak odkazy, které se vztahují jen k dané stránce. Na hlavní stránku se dostanete kliknutím na logo v záhlaví.

Počítadlo


Rome Total War

O hře
Tipy a triky
Citáty z RTW

Frakce v RTW

Římské frakce
Řecká města
Makedonie
Egypt
Seleukovci
Kartágo
Parthie
Pontie
Galové
Germáni
Britové
Nehratelné frakce